Ogólnopolska kampania „poSTAW się chorobie” zwraca uwagę na konieczność wczesnego rozpoznania, a także szybkiego podjęcia skutecznego leczenia łuszczycowego zapalenia stawów (ŁZS) oraz zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (ZZSK). Celem kampanii jest aktywizacja pacjentów w zakresie skutecznego zarządzania chorobą.

Świadomy przebiegu choroby oraz dostępnych metod leczenia pacjent jest partnerem dla lekarza. Codzienna obserwacja oraz monitorowanie choroby ułatwia komunikację z lekarzem oraz pozwala na podejmowanie jak najlepszych decyzji terapeutycznych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów powstała specjalnie zaprojektowana aplikacja mobilna „poSTAW się chorobie”. Aplikacja wspiera chorych na ŁZS lub ZZSK w codziennym funkcjonowaniu i radzeniu sobie z dolegliwościami.

W jaki sposób pacjent może zarządzać chorobą?

 

 

Innowacyjna aplikacja „poSTAW się chorobie” to nie tylko wiedza w pigułce, porady , ale także dostęp do kalkulatorów, kalendarza z możliwością ustawienia przypomnienia o wizycie czy badaniu. Pacjent może dodać również listę przyjmowanych leków oraz wyniki badań.

Aplikacja składa się z trzech części:

WIEM – informacje na temat choroby, jej przebiegu oraz leczenia w zależności od zaawansowania

DBAM – porady dotyczące odpowiedniego sposobu żywienia, radzenia sobie ze stresem oraz ćwiczenia dopasowane do samopoczucia

PRZYPOMINAM – dziennik samoobserwacji, kalendarz wizyt, badań oraz notatnik z pytaniami na wizytę

 

 

Pobierz aplikację – własnego „asystenta” do zarządzania ŁZS/ZZSK

Kampania „poSTAW się chorobie” realizowana jest przez firmę Novartis.

Więcej informacji: https://3majmysierazem.pl/postaw-sie-chorobie/

MLR161454